Philip Morris İş İlanları ve İş Başvuru Formu 2024

Philip Morris İş Başvurusu

Philip Morris şirketi 1919 yılında Virgina’da kurulan ve şu an 180 ülkede aktif satış yapan bir tütün mamulleri şirketidir.

Firmanın en çok tanınan ve en çok satan ürünü Marlboro’ dur. Philip Morris International, Big Tobacco diye adlandırılan büyük tütün firmalarına verilen bu unvanın sahiplerinden dir.

Amerika’da farklı isimlerle ve farklı hedef kitlesi segmentasyonuna göre ürün satışına başlayan marka, 1924 yılında ilk defa ‘Amerika’nın lüks sigarası’ adı altında sadece otel ve hosteller de satılan bir ürünü piyasaya sürdü. Şirket sene 1930’da ise ürünün hedef kitlesindeki kadın oranın az olmasından dolayı ‘Mayıs kadar hafif’ sloganıyla kadın için yeni bir sigara ürettiklerini duyurdu. Slogan Philip Morris fabrikasının bulunduğu Londra sokak isminden alıntılanmıştı. 1930’larda yapılan bu sigara reklamlarının, kitlesel pazara hitap etmek amacıyla öncelikle filtreli sigaranın ne kadar hanımefendi olduğuna dayanıyordu asıl olarak. Bu amaçla, filtrenin etrafında ruj lekelerini gizleyen kırmızı bir bant vardı ve buna ‘Kâğıdı Dudaklarınızdan Saklamak için Güzellik İpuçları’ adı verildi. Bu şekilde farklı pazarlama teknikleriyle Philip Moris kitlesini artırmayı başardı.

Philip Morris Kimdir ve Türkiye’deki Konumu:

1984 yılında Türkiye pazarına Marlboro ve Parliament markalarıyla Philip Moriss International (PMI) Türkiye pazarına ilk adımını yaptı. 1991 yılında PMI’ın Türkiye ayağına Sabancı Holding %25 ve Philip Morris %75 olacak şekilde ortaklık yapmıştır. Bu gelişmeyle beraber 1994 yılında PMI’ın Türkiye dağıtım hakları Sabancı Holding’e verilmiştir. Bu ortaklık sonucu PMI’ın Türkiye adı da PHILSA (Philip Morris Sabancı Sigara ve Tütüncülük A.Ş.) olarak yeniden şekillenmiştir. Sabancı Holding ile kurdukları ortaklık sonrası 1992 sonlarında İzmir/Torbalı ilçesine ilk fabrikasını kurmuştur. İstatistiklere göre 20.000 adet sigarayı bir dakikada yapan bu fabrika PMI için çok önemli bir tedarik kaynağıdır. Günümüzde PHILSA genel müdürlüğü Küçükçamlıca’da yer almaktadır.

Açık Pozisyonlar

NoPozisyonlarLokasyon
1Data Analyst Power BIİstanbul
2Data Scientistİstanbul
3Mekatronik Staj Programı (11 Aylık Operatör Yetiştirme Programı)İzmir
Torbalı
4Supply Plannerİstanbul
5Technology (Asset) Engineerİzmir
6Territory Digital Engagement Executiveİzmir
7Teknoloji (Varlık) Mühendisiİzmir
8Üretim Makine OperatörüEngelliİzmir
Torbalı
9Üretim Operatörü Belirli SüreliAntalya
10Tütün Uzmanıİzmir
Torbalı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*