Darıca Farabi Devlet Hastanesi İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2024

darica-farabi-devlet-hastahanesi

Darıca Farabi Devlet Hastanesi İş Başvuru Formu

Darıca Farabi Devlet Hastanesi İş Başvurusu yaparak Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nin ailesine katılabilirsiniz. Aynı zamanda Darıca Farabi Devlet Hastanesi iş ilanlarına bakabilir dilediğiniz ilana iş başvurusu yapabilirsiniz.

Darıca Farabi Devlet Hastanesi iş ilanı yayınladığı zamanlar web sitesi üzerinden duyurular kısmında veya Sağlık Bakanlığı ile açık pozisyonlar şeklinde duyurulur. Darıca Farabi Devlet Hastanesi İş İlanımızın sonunda vermiş olduğumuz link ile iletişim kurabilirsiniz.

Farabi Kimdir

Türk asilli Islam felsefecisi (Maveraünnehir, Farab, 870-Sam, 950). Asil adi Ebu Nasr Muhammed bin Tahran bin Uzlug olan ve Bati kaynaklarinda “Alpharabius” adiyla anilan Farabi (Türkistan’in Farab [Otrar] kentinde dogdugu için Farabi [Farabli] diye anilir). Ilk ögrenimini Farab’da, medrese ögrenimini Rey ve Bagdat’ta gördükten sonra, Harran’da felsefe arastirmalari yaptigi yillarda tanistigi Yuhanna bin Haylan’la birlikte Aristoteles’in yapitlarini okuyarak gezimciler okulunun ilkelerini ögrendi. Halep’te Hemedani hükümdari Seyfüddevle’nin konugu oldu. Arap ülkelerinde yasamis, Türk kimligini ve Türk törelerini ölünceye kadar birakmamis olan Farabi’yi anlatan kitaplar, Islam aleminde Ebul Hasan el-Beyhaki, Ibn-el-Kifti, Ibn Ebu Useybiye, Ibn el-Hallikan adli yazarlar tarafindan Farabi’nin ölümünden birkaç yüzyil sonra gerçeklestirildi. Ama bu yapitlar, birer arastirma olmaktan çok, Farabi’yle ilgili söylenceleri derliyor,bir felsefeciyle degil, bir ermisi açikliyordu.

Aristotales’in ortaya attigi madde ve suret kavramini hiçbir degisiklik yapmadan benimseyen, esyanin olusumunda, yani yaradilista madde ve sureti iki temel ilke olarak gören Farabi’nin fizigi de, metafizige baglidir. Buna göre, evrenin ve esyanin özünü olusturan dört öge (toprak, hava, ates, su) ilk madde olan el-aklül-faalden çikmistir Söz konusu dört öge, birbirleriyle belli ölçülerde kaynasir, ayrisir ve içinde bulundugumuz evreni (el-alem) olustururlar.

Farabi, ilimleri siniflandirdi. Ona gelinceye kadar ilimler trivium (üçüzlü) ve quadrivium (dördüzlü) diye iki kisimda toplaniyordu. Nahiv, mantik, beyan üçüzlü ilimlere; matematik, geometri, musiki ve astronomi ise dördüzlü ilimler kismina dahildi. Farabi ilimleri; fizik, matematik, metafizik ilimler diye üçe ayirdi. Onun bu metodu, Avrupali bilginler tarafindan kabul edildi.

Hava titresimlerinden ibaret olan ses olayinin ilk mantikli izahini Farabi yapti. O, titresimlerin dalga uzunluguna göre azalip çogaldigini deneyler yaparak tespit etti.Bu kesfiyle musiki aletlerinin yapiminda gerekli olan kaideleri buldu. Ayni zamanda tip alaninda çalismalar yapan Farabi, bu konuda çesitli ilaçlarla ilgili bir eser yazdi.

Farabi insani tanimlarken “alem büyük insandir; insan küçük alemdir.” Diyerek bu iki kavrami birlestirmistir. Insan ahlakinin temeli, ona göre bilgidir; akil iyiyi kötüden ancak bilgiyle ayirir. Insan için en yüksek en yüksek erdem olan bilgi, insan beyninin çalismasi sonucu elde edilemez; çünkü tanrisaldir, dogustandir (Vehbi). Bilimin ise üç kaynagi vardir: Duyu; akil; nazar. Bilimler ikiye ayrilirlar: Kurumsal (nazari) bilimler; uygulamali (ameli) bilimler. Ahlak, siyaset, müzik, matematik uygulamali bilimlere girer. Toplumlarda öz bakimindan ikiye ayrilirlar: Erdemli toplumlar ve erdemsiz toplumlar. Bu toplumlari yöneltecek en kusursuz devletse, bütün insanligi kapsayan dünya devletidir.

İletişim için tıklayın.

19 yorum

 1. merhaba lise mezunu ve bılgisayar sertıfıkasına sahıbım hastanenız bunyesınde calısmak ıstıyorum daha once sağlık kurulu ve sonuç vermede calıstım cok açıl ıse ve calısmaya ıhtıycım var ılgılenırsenız sevınırım sevgıler ve saygılarımla

 2. Farabi devlet hastanesinde bilgi işlemde çalışmak istiyorum.23/10/1984 istanbul doğumluyum.yedikule süper lisesi mezunuyum.açıkööğretim kamu yönetimi okumaktayım.diksiyon,bilgisayarlı muhasebe,ingilizce sertifikam var.darıcada ikamet etmekteyim.çalışmaya ihtiyacım var ilgilenirseniz sevinirim.

  • Merhaba 20 yıl ozel bir poliklinikte iş tecrübem var. Yeditepe üniversitesi Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı,NLP,ve cocuk terapisi egitimi aldım. Stres yonetimine hakimim takım çalışmasına uyum saglarim bununla birlikte Anadolu üniversitesi insan kaynakları son sınıf (aöf) oğrencisiyim… Sizlerde uygun bulursanız karşılıklı konusarak kendimi daha iyi ifade edecegime inanıyorum… Saygılarımla

 3. Sağlık Meslek Lisesi Laboratuvar Teknisyeni mezunuyum .1984 doğumlu,Açıköğretim tıbbi lab.okumaktayım. DARICA da oturuyorum. 5 yıllık iş tecrübem var.bilgilerinize…

 4. Farabi devlet hastanesinde danışmanlık da çalışmak Istiyorum açıktan lise oluyorum gebzede oturuyorum 1 yıl medikal sağlıkta çağrı merkezinde çalıştım Diksiyon güzeldir. Ise ihtiyacım var dönüş yaparsanız severim. ..

 5. sinop ticaret meslek lisesi bilgisayar programcılığı okudum. sakarya üniversitesinde optisyenlik okudum mezun oldum. hastanenizde çlşmk istiyorum ararsanız çok memnun olurum.05415997371

 6. Karadeniz Teknik Üniversitesi ( Gümüşhane Meslek Yüksekokulu ) muhasebe bölümü mezunuyum.Açıköğretim iktisat bölümü 4.sınıfta okuyorum. Hasta Kabul veya sekreter olarak çalışmak istiyorum.

 7. Merhaba,

  kartal eğitim ve araştıma hastanesinde 3 yıl bilgi işlem elemanı olarak görev aldım işletme mezunuyum hastanenizde çalışmak istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim.

  0535 068 30 01

 8. Merhaba lise mezunuyum farabi eğitim araştırma Hastanesi’nde danışmanlık ta çalışmak istiyorum diksiyon ve iletisimim güçlüdür. Darıca’da ikamet ediyorum işe ihtiyacım var dönüş yaparsaniz çok sevinirim☺️

 9. Darıca farabi hastanesinde daha önce veri hazırlama elemanı olarak yaklaşık 5 yıl çalışmıştım. Askere gidince ayrılmıştım. Tekrar veri hazırlama elemanı olarak başvurmak istiyorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*