Van Büyükşehir Belediyesi İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2023

Van Büyükşehir Belediyesi Personel Hakları

Van Belediyesi Personel Alımı haberlerini takip etmek, Van iş ilanlarını incelemek ve anında haberdar olmak için takipte kalın. Van, tarihi açıdan büyük bir önem taşımaktadır. İl olarak gelişmesini sürdürdüğü için gerek bölgenin gerekse burada yaşayan vatandaşların yeni gereksinimleri oluşmaktadır. Van Belediyesi bunları cevaplayabilmek için proje ve hizmetler sunmaktadır.

Van Büyükşehir Belediyesi Hakkında

Van Belediyesi Van il sınırlarının belediye işlerini yürüten devlet kuruluşudur. Van Belediyesinin mevcut belediye başkanı Mehmet Emin BİLMEZ dir.

Merkez nüfusu 2021 yılına göre 472.069.

Bu nüfus, 240.423 erkek ve 231.646 kadından oluşmaktadır.
Yüzde olarak ise: %50,93 erkek, %49,07 kadındır.

Van Büyükşehir Belediyesi Personel Çalışma Ortamı

Van Belediyesi, Van ilinin merkezinde yer almakta ve merkezi konumu sayesinde belediye personellerine kolaylık sağlamaktadır. Van ilinin çok büyük olmaması nedeniyle ulaşım belediye binasına oldukça kolaydır ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Van Büyükşehir Belediyesi Çalışma Koşulları

Van Belediyesi personelleri 08.00/17.00 saatleri arasında çalışmakta ve öğle arası 1 saatlik molaları bulunmaktadır.  Hafta sonu mesaisi bulunmamaktadır.

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Olanaklar

Hak-İş sendikası ile Van Belediyesi Personel Limited Şirketi arasında toplu iş sözleşmesi imzalanmış ve bu sözleşme sonrası belediye personelleri birçok yan hakkı kazanmıştır.

Van Büyükşehir Belediyesi Personel Sendikal Hakları

Van Belediyesi sendikal haklar şunlardır;

  • Van Belediyesi personellerinin ücretlerine birinci yıl ilk altı ay %25, ikinci altı ay %5, ikinci yıl ilk altı ay %5, ikinci altı ay %5, üçüncü yıl ise 9 ay için %6 zam yapıldı. 
  • Personellerin sosyal haklarda %100’e varan iyileştirme sağlandı
  • Van Belediyesi personel şirketinde çalışan işçilere 55 yevmiye tutarındaki ikramiyesi yapılan ek protokolde 60 yevmiye olarak belirlendi.
  • Birinci yıl 5+5 ikinci yılda 5+6 olmak üzere maaş zammı

Van’ın İlçeleri

Bahçesaray
Başkale
Çaldıran
Çatak
Edremit
Erciş
Gevaş
Gürpınar
İpekyolu
Muradiye
Özalp
Saray
Tuşba

Daha Fazla VAN İş İlanı İçin Tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*