Rize Belediyesi İş İlanları ve İş Başvuru Formu 2024

Rize Belediyesi Personel Hakları

Rize Belediyesi Personel Alımı haberlerini takip etmek, Rize iş ilanlarını incelemek ve anında haberdar olmak için takipte kalın. Rize, tarihi açıdan büyük bir önem taşımaktadır. İl olarak gelişmesini sürdürdüğü için gerek bölgenin gerekse burada yaşayan vatandaşların yeni gereksinimleri oluşmaktadır. Rize Belediyesi bunları cevaplayabilmek için proje ve hizmetler sunmaktadır.

Rize Belediyesi Hakkında

Rize Belediyesi Rize il sınırlarının belediye işlerini yürüten devlet kuruluşudur. Rize Belediyesinin mevcut belediye başkanı Rahmi METİN’ dir.

Merkez nüfusu 2021 yılına göre 150.414.

Bu nüfus, 73.772 erkek ve 76.642 kadından oluşmaktadır.
Yüzde olarak ise: %49,05 erkek, %50,95 kadındır.

Rize Belediyesi Personel Çalışma Ortamı

Rize Belediyesi, Rize ilinin merkezinde yer almakta ve merkezi konumu sayesinde belediye personellerine kolaylık sağlamaktadır. Rize ilinin çok büyük olmaması nedeniyle ulaşım belediye binasına oldukça kolaydır ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Rize Belediyesi Çalışma Koşulları

Rize Belediyesi personelleri 08.00/17.00 saatleri arasında çalışmakta ve öğle arası 1 saatlik yemek Molaları bulunmaktadır.  Hafta sonu mesaisi bulunmamaktadır.

Rize Belediyesi Sosyal Olanaklar

Hak-İş sendikası ile Rize Belediyesi Personel Limited Şirketi arasında toplu iş sözleşmesi imzalanmış ve bu sözleşme sonrası belediye personelleri birçok yan hakkı kazanmıştır.

Rize Belediyesi Personel Sendikal Hakları

Rize Belediyesi sendikal haklar şunlardır;

  • Rize Belediyesi personellerinin ücretlerine birinci yıl ilk altı ay %25, ikinci altı ay %5, ikinci yıl ilk altı ay %5, ikinci altı ay %5, üçüncü yıl ise 9 ay için %6 zam yapıldı. 
  • Personellerin sosyal haklarda %100’e varan iyileştirme sağlandı
  • Rize Belediyesi personel şirketinde çalışan işçilere 55 yevmiye tutarındaki ikramiyesi yapılan ek protokolde 60 yevmiye olarak belirlendi.
  • Birinci yıl 5+5 ikinci yılda 5+6 olmak üzere maaş zammı

Rize nin İlçeleri

Ardeşen

Çamlıhemşin

Çayeli

Derepazarı

Fındıklı

Güneysu

Hemşin

İkizdere

İyidere

Kalkandere

Pazar

Daha fazla Rize iş ilanı için Tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*