Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İş İlanları ve İş Başvuru Formu 2024

Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi Personel Hakları

Kocaeli Belediyesi Personel Alımı haberlerini takip etmek, Kocaeli iş ilanlarını incelemek ve anında haberdar olmak için takipte kalın. Kocaeli, tarihi açıdan büyük bir önem taşımaktadır. İl olarak gelişmesini sürdürdüğü için gerek bölgenin gerekse burada yaşayan vatandaşların yeni gereksinimleri oluşmaktadır. Kocaeli Belediyesi bunları cevaplayabilmek için proje ve hizmetler sunmaktadır.

Kocaeli Belediyesi Hakkında

Kocaeli Belediyesi Kocaeli il sınırlarının belediye işlerini yürüten devlet kuruluşudur. Kocaeli Belediyesinin mevcut belediye Başkanı Tahir BÜYÜKAKIN dır.

Kocaeli nüfusu bir önceki yıla göre 36.183 artmıştır.

Kocaeli nüfusu 2021 yılına göre 2.033.441‘dir.

Bu nüfus, 1.027.775 erkek ve 1.005.666 kadından oluşmaktadır.
Yüzde olarak ise: %50,54 erkek, %49,46 kadındır.

Kocaeli Belediyesi Personel Çalışma Ortamı

Kocaeli Belediyesi, Kocaeli ilinin merkezinde yer almakta ve merkezi konumu sayesinde belediye personellerine kolaylık sağlamaktadır. Kocaeli ilinin çok büyük olmaması nedeniyle ulaşım belediye binasına oldukça kolaydır ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Kocaeli Belediyesi Çalışma Koşulları

Kocaeli Belediyesi personelleri 08.00/17.00 saatleri arasında çalışmakta ve öğle arası 1 saatlik yemek Molaları bulunmaktadır.  Hafta sonu mesaisi bulunmamaktadır.

Kocaeli Belediyesi Sosyal Olanaklar

Hak-İş sendikası ile Kocaeli Belediyesi Personel Limited Şirketi arasında toplu iş sözleşmesi imzalanmış ve bu sözleşme sonrası belediye personelleri birçok yan hakkı kazanmıştır.

Kocaeli Belediyesi Personel Sendikal Hakları

Kocaeli Belediyesi sendikal haklar şunlardır;

  • Kocaeli Belediyesi personellerinin ücretlerine birinci yıl ilk altı ay %25, ikinci altı ay %5, ikinci yıl ilk altı ay %5, ikinci altı ay %5, üçüncü yıl ise 9 ay için %6 zam yapıldı. 
  • Personellerin sosyal haklarda %100’e varan iyileştirme sağlandı
  • Kocaeli Belediyesi personel şirketinde çalışan işçilere 55 yevmiye tutarındaki ikramiyesi yapılan ek protokolde 60 yevmiye olarak belirlendi.
  • Birinci yıl 5+5 ikinci yılda 5+6 olmak üzere maaş zammı

Kocaeli’nin İlçeleri

 Kandıra,
Derince
Gebze
İzmit
Dilovas,
Körfez
İzmit
Kartepe
Başiskele
Gölcük
Karamürsel

Daha fazla Kocaeli iş ilanı için Tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*