İzmir Büyükşehir Belediyesi İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2022

İzmir Büyükşehir Belediyesi Çalışma Koşulları ve Personel Hakları

İzmir Büyükşehir Belediyesi sürekli olarak memur ve işçi alımına devam ederken kendi bünyesi içerisinde de birçok sosyal ve sendikal hak barındırıyor. Bu haklara aşağıdaki metnimizden ulaşabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Hakkında

İzmir Büyükşehir Belediyesi Konak Meydanı’nda yer almaktadır ve şu an başkanlığını Tunç Soyer yürütmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir il sınırlarının belediye işlerini yürüten devlet kuruluşudur.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Çalışma Ortamı

İzmir Büyükşehir Belediyesi oldukça büyük bir merkezi binaya sahiptir. Konum olarak şehir merkezine oldukça yakın olan Büyükşehir Belediyesi, kalabalık bir personel kadrosuna sahiptir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Çalışma Koşulları

İzmir Büyükşehir Belediyesi personelleri 08.30/17.30 saatleri arasında çalışmakta ve öğle arası 1 saatlik molaları bulunmaktadır.  Hafta sonu mesaisi bulunmamaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sendikal Haklar

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzmir Metro A.Ş. ile Demiryol İş Sendikası arasında 9’uncu dönem toplu iş sözleşmesi, imzalandı. Eğitimden yevmiye ve ikramiyelere kadar birçok konuda sosyal hak sağlanan Belediyede birçok iyileştirme yaşandı.

Tanınan haklar ise şöyle:

 • Metro ve Tramvay işletmelerinde, farklı iş kollarında görev yapan 627 çalışanı kapsayan sözleşmeye göre, en düşük personel maaşı brüt 4 bin 856 TL’den, brüt 7 bin 553 TL’ye çıkarıldı. En yüksek personel maaşı ise brüt 7 bin 845 TL’den, brüt 11 bin 302 TL’ye yükseldi.
 • İş kollarına göre aylık brüt 110 ve 71 TL olan iş riski ücretleri, brüt 180 ve 130 TL’ye çıkarıldı.
 • Birçok ilkin yaşandığı sözleşmede tüm sendika üyelerine birinci yıl ilk altı ay için aylık brüt 150 TL, ikinci altı ay için aylık brüt 200 TL; ikinci yıl ilk altı ay için aylık brüt 250 TL, ikinci altı ay için ise aylık brüt 300 TL iş riski ücreti verilecek.
 • Personelin maaşlarına yol, yemek ve asgari geçim indirimi (AGİ) dahil olacak.
 • Sözleşmenin ilk yılı için birinci altı ayın başında grup ücretlerine brüt 32 TL; ikinci altı ayın başında ise brüt 15 TL yevmiye artışı yapılacak.
 • İlk kez belediye işçilerine teşvik primi aylık brüt bir yevmiye olarak verilecek. 
 • Birinci yıl aylık net 200 TL, ikinci yıl aylık net 300 TL sosyal yardım parası sağlanacak.
 •  Yıllık izinler 3 gün arttırıldı.
 • Tüm çalışanlara banka promosyon ücreti olarak net 1500’er TL ödeme yapılacak.
 • Sözleşmede en büyük artışlar eğitime destek için yapıldı. İlk kez yılda 1300 TL’lik anaokulu/kreş/engelli çocuk yardımı verilecek. 215 TL olan ilkokul yardımı brüt 1300 TL’ye; aynı tutardaki ortaokul yardımı brüt 1500 TL’ye; 430 TL’lik lise yardımı brüt 1750 TL’ye ve 645 TL’lik üniversite yardımı brüt 2 bin 500 TL’ye çıkarıldı. 
 •  Ayrıca dışardan üniversite okuyan gençleri de unutmayan belediye, dışarıdan üniversite eğitimi gören her personele yine ilk kez brüt 1500 TL’lik eğitim desteği sağlayacak.

Daha Fazla İzmir İş İlanı İçin TIKLAYINIZ.

25 yorum

 1. önlisans mezunuyum.1971 izmir doğumluyum.8 seneden beri çaycılık tbelediyenizde çalışmak istiyorum05388742893emizlikçilik ve aşçılık yapıyorum.hijyen aşçı çırağı sertifikalarım var.

 2. ben izmirde oturuyorum ehlıyetım agır vasıta E olup 4yıllıktır meslegım söforluktur bledıyede duzgun bır bırımde calısmak ıstıyorum zordurumdayım gecınemıorum ıssızım 05549108747

 3. MERHABALAR BEN İZMİRDEN YAZIYORUM 1977 DOĞUMLUYUM 20 YILLIK KAYNAK İŞİYLE UĞRAŞMAKTAYIM BELEDİYEMİZ BÜNYESİNDE KAYNAKÇI OLARAK ÇALIŞMAK İSTİYORUM İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM 05061277513

 4. Merhaba doğma büyüme izmirliyim vinç oparatörüyüm kamyon üstü vinç hiyap kullanıyorum 80 tona kadar çift kırma belediyenin vinçlerinde hizmet edermeli istiyorum. 27 yasındayım

 5. MHR.İZMİR DOGUMLUYUM.EVLİYİM KONAK MOTOR MESLEK LİSESİ MEZUNUYUM..İZMİR ADNAN MENDERES HAVAALANINDA TGS YER HİZMETLERİNDE OPERATÖRŞÖFÖR OLARAK VİP GÖREVLİSİYDİM BAŞKANIMIZI UÇAGA HEP BEN BIRAKIRDIM.ŞUANDA İŞSİZİM.YARDIMCI OLMANIZI İSTERİM SAYGILARIMLA ŞEVKET ÖZDEMİR CEP:534 304 62 12

 6. merhaba aydın dogumluyum 1989 yılından izmirde yaşamaktayım pide ustasıyım özel sektörde calışmaktayım. 1974 dogumluyum e sınıfı ehliyetim bulunmaktatır. beletiyenizin himayesi altında calışmak istiyorum saygılarım.tel 05334315452

 7. Merhaba Ben 1990 Doğumlu Ege üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Mezunuyum. Stajlarımı Bornova Park Bahçelerinde ve Tunceli Tarım İl Müdürlüğünde yaptım. Ayrıca yine Ege üniversitesi Organik Tarım Bölümü Ön Lisans mezunuyum.
  İngilizce eğitimi almış iyi derecede İngilizce’ m var halen eğitime akşamları devam etmekteyim..MEB. onaylı Bilgisayar Kullanım sertifikam ve Branşımla ilgili üniversite de yapılan Meslek konferans ve kurslara katılım belgelerim mevcut.
  Belediyeniz Bünyesinde Park Bahçe Bölümünde Mühendis veya Tekniker herhangi konumda olsun görev verilirse memnun olurum. Ayrıca CV lerim insan kaynaklarında mevcuttur.şimdiden teşekür ederim. Tel.05072620604

 8. Is ararken biri bizim sesimizi duyarmi acaba arkamizda bir ensesi kalin oluncami adam gibi isimiz olucak merak ediyoorum is is is emek verip karsiligini almak isiyorum cok bisey değil

 9. merhaba..
  End. elektronik önlisans mezunuyum. 6 yıllık raylı sistem tecrübem vardır.Tren sürücülüğü ve trafik kontrol merkezinde dispeçerlik yaptım. Aldığım eğitimlerin sertifikaları mevcuttur.

 10. 16 yıllık iş tecrübem var.Eşim 2012 yılında trafik kazası geçirdi,şu anda %40 özürlü.2013 yılbaşından beri çalıştığım; KIRÇİÇEĞİ A.Ş.- LOJİSTİK ŞEF’liği görevim, 20 Şubat 2015 ‘te ”KRİZ VAR” denilerek fesih edildi. Acil işe ihtiyacım var. İlgilenirseniz; belirteceğiniz e-mail adresine CV’mi gönderebilirim. Teşekkür ederim.

 11. Merhabalar birçok kategori de çalıştım izmir konak doğumluyum. Bornova kız meslek lisesi mezunu ege üniversitesi E. M. Y. O Meyve sebze işletme teknikerliği bölümü son sınıf terk im. Orta derecede ingilizce ve almancam var. Tezgahtar kasiyer şarküteri reyon mal kabul garsonluk çaycılık temizlik makyaj cilt bakımı uzmanlığı gibi bir çok alanda çalıştım. Belediyemizde insan gibi haksızlığa uğramadan çalışmak için bir iş istiyorum. Bir kızım var doğduğundan beri herşeyi ile tek başına ilgileniyorum. Kızımın nafaka parasını bile icra ya vermeden alamadım. Hiç bi destek olmadan yıllardır namusumla kızım için herseye göğüs geriyorum. Şuan egekent2 de ikamet etmekteyim. Bir yardımcı olur ve göz ardı etmez belediyemizde benim de çalışabileceğim bir iş verebilirseniz çok sevinirim. Bilgisayar ve tıbbi sekreterlik sertifikalarım iso haccp kalite güvence sistemleri hakkında sertifikalarım da bulunmaktadır.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*