Ankara Büyükşehir Belediyesi İş İlanları ve İş Başvuru Formu 2024

Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Hakları

Ankara Büyükşehir Belediyesi memur alımları yapmakta ve sürekli olarak açık iş ilanları duyurmaktadır. KPSS sınavı ile alım yapan Türkiye’nin en büyük 3 belediyesinden biri olan Ankara Büyükşehir Belediyesinin sosyal olanları hakkında bilgi almak için makaleye göz atabilirsiniz.

 Ankara Büyükşehir Belediyesi Hakkında

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara ilinin belediye işlerini yürüten kamu kurumudur. Uzun bir dönem Melik Gökçek tarafından yönetilen belediye 2019 yerel seçimleri ile değişikliğe gitmiş ve 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday gösterilen ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, mazbatasını 8 Nisan 2019’da alarak göreve başlamıştır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Çalışma Ortamı

Ankara’nın en merkezi ilçesi olan Yenimahalle’de bulunan büyük Ankara Büyükşehir Belediyesi Binası, oldukça geniş bir alanda ve plaza şeklinde konumlanmıştır. Giriş katı vatandaşlar tarafından kalabalık olan binanın personel sayısı da fazladır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çalışma Koşulları

Ankara Büyükşehir Belediyesi personelleri 08.00/17.00 saatleri arasında çalışmaktadır. Cumartesi ve Pazar günleri mesaisi bulunmayan Ankara Büyükşehir Belediyesi personellerinin öğle arası 1 saattir. Öğle yemeği bulunmaktadır. Ayrıca Mansur Yavaş’ın açıkladığı habere ör; Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde 4250 ₺ aşağısında maaş alan personel yoktur.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Olanaklar

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait birçok sosyal tesis bulunmaktadır. Personelleri tesis hizmeti de sağlayan bilen belediyede, ulaşım kartı da sosyal olanaklar içerisindedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Sendikal Hakları

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BAĞLI OLDUĞU BİR SENDİKA KURULUŞU BULUNMAMAKTADIR. BU NEDENLE BELEDİYE PERSONELLERİ SADECE BELEDİYENİN SAĞLADIĞI HAKLARDAN YARARLANABİLMEKTEDİR.

Daha Fazla Ankara İş İlanları İçin TIKLAYINIZ.

6 yorum

  1. Ben ankarada oturuyorum lütfen yardım edin ilköğretim okulu ve yaştan dolayı işe giremiyorum kpss sınavı istiyorlar devlet buyuklerim bana yardımcı olursanız sevinirim lütfen Ankara Etimesgut belediye temizlik personeli olarak çalışmak istiyorum

  2. Kepçe operatörüyüm Beko Loder/Loder ve eksavatör’de kulkanıyorum temizlik işleri beden işcisi olarakta çalışırım lütfen yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim.

  3. Eşimden ayrıldım iki çocuğum var okuyan ailemle yaşıyorum zor durum dayım düzenli iş arıyorum daim calisabilecegim bir kurum olursa Ankara Mamak’ta oturuyorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*