Ziraat Bankası İş İlanları ve İş Başvuru Formu

Ziraat Bankası iş başvuru Formu

Sizde Ziraat Bankası kariyer fırsatlarından faydalanmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Bir Bankadan Daha Fazlası

Ziraat Bankası olarak, geçmişte olduğu şeklinde günümüzde de Ülkemizin bankacılık sektörünü şekillendirmeye ve öncüsü olmaya  devam ediyoruz.

ATM’lerimiz, İnternet Şubemiz, Çağrı Merkezimiz, Telefon ve Mobil Bankacılığımız ve öteki kanallarımızla da her zaman müşterilerimizin yanındayız ve kalbindeyiz

Yurt haricinde da büyümeyi hedefleyen, hâlihazırda dünyanın birçok ülkesinde yer edinen hizmet noktalarıyla en geniş uluslararası hizmet ağına sahip Türk Bankasıyız.

Geniş Ürün ve Hizmet Ağı

Geniş ürün yelpazemiz ile ödeme sistemleri, kredi, mevduat ve yatırım alanlarında müşterilerimize hizmet veriyoruz. En müsait ürün ve hizmetleri, en müsait vade ve fiyat seçenekleri ile sunuyoruz.

Dönemsel olarak hazırladığımız promosyon ve kampanyalar ile avantajlı koşullarla müşterilerimize destek sağlıyoruz.

Zengin ürün ve hizmet çeşitliliğimiz, iştiraklerimizle oluşturduğumuz sinerjik yapılanma, rakipsiz pazar bilgimiz ve tecrübemiz, insan kaynağımız ve kuvvetli mali yapımız ile Bankamızın sürekli gelişme sürecinde ihtiyaç duyduğu enerji ve motivasyonu kesintisiz olarak sağlıyoruz. ​​​​​​​Ziraat Bankası olarak, geçmişte olduğu benzer biçimde günümüzde de Türkiye’nin bankacılık sektörünü şekillendirmeye devam ediyoruz.​​​​​​​​​

ankamızın Kuruluşu

19. Yüzyılın ilk yarısında Osmanlı İmparatorluğu’nda, tecim ve finansmanda batılı modellerin benimsenmesiyle beraber, yabancı bankalar ülke toprakları içinde faaliyet göstermeye başlamıştı. O dönemlerde ülkede henüz, ulusal niteliğe sahip bir bankacılık sisteminin kurulması için ehil kapital birikimi oluşmamıştı ve bir kaynak oluşturma aracı olarak milli bankaların varlığından söz edilemiyordu.

Bu durumdan en oldukca zarar kabul eden kesim ise çalışan nüfusun büyük çoğunluğunu gerçekleştiren çiftçilerdi. Çünkü tamamen kendi kaderine terkedilmiş tarım kesiminde, geçim sıkıntısı arasında bulunan büyük bir çiftçi camiası başvurabilecekleri kurumsal bir finansal yapı olmadığı için, devamlı olarak hususi kişi kredilerine muhtaç durumdaydı. Kredileri verenler, bu işi meslek edinmiş faizci kimselerin yanı sıra, tarım gereçlerini satan tüccar, toptancı, ihracatçı, komisyoncu, kabzımal ve köy bakkalı gibi çeşitli tecim erbabı ve esnaflardı. Bu tür yüksek faizli hususi kişi kredilerine Tefeci veya Murabaha Kredileri denilmekteydi.Memleket Sandıkları adını ahşap kasalardan almaktaydı.

Sandıkla ilgili işler katılımcı köylüler tarafınca seçilen 2’si Müslüman, 2’si Hristiyan 4 kişilik sandık eminlerince yönetilmekteydi. Günlük işlemlerin yazıldığı yevmiye defteri, bütün hesapların kayıtlı olduğu defter-i kebir ve eldeki nakit paralar bu ahşap kasalarda saklanırdı. Daha sonraları emniyet sebebiyle bu sandıkların yerine yöredeki ustalar tarafından demirden yapılan ilkel kasalar kullanılmaya başlanıldı.

1867 yılında “Memleket Sandıkları Nizamnamesi”nin yürürlüğe girmesiyle Osmanlı Devleti’nin her yanında (Rusçuk, Eski Cuma ve Lefkoşe sandıkları ilk örneklerdendir) sandıklar faaliyete başlamış ve uzun seneler başarıyla hizmet vermiştir.

Açık Pozisyonlar:

Buradan iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

PozisyonİlBaşvuru Bağlantısı
Müfettiş Yardımcısı İstanbul Başvur
Uzman YardımcısıTürkiye Geneli Başvur
Ziraat Teknoloji A.Ş. Uzman YardımcısıTürkiye Geneli Başvur
Genel Personel AlımıTürkiye Geneli Başvur

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*