Türkiye Ekonomi Bankası İş İlanları ve İş Başvuru Formu

Teb İş Başvuru Formu ve İlanı

Sizde TEB kariyer fırsatlarından faydalanmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

TEB Hakkında

Türk bankacılık sektörünün muteber ve ayrıcalıklı finans kurumu olan TEB, bankacılık faaliyetlerine 1927  sensinde adım atmıştır. Kurulduğu seneden bu yana genişlettiği şube ağı, ürün ve hizmet çeşitliliği ile yatırım, leasing, faktoring, sigorta ve portföy yönetimi şeklinde finans sektörünün muhtelif alanlarındaki aracılık faaliyetlerini sürdürmektedir ve ileriye gitmektedir. Ülkemizdeki bankaları derecelendiren kuruluşların verdiği notlar açısından ise bulunduğu öbek içinde en yüksek dereceyi alan bankalardan biridir.

Türkiye’de öncelikli çalışma prensibi olarak ustalaşmış idare, şeffaflık ve etik değerlerin öncülerinden biri olan TEB, çalışmalarını Sermaye Piyasaları Kurulu’nun yayınladığı “Kurumsal Yönetim İlkeleri” ile tam bir uyum içinde sürdürmektedir.

TEB’in günümüzde %55 oranındaki hissedarı TEB Holding A.Ş., 10 Şubat 2005 tarihinde yine bugün varlık yönetiminde dünyanın 7., Euro bölgesinin 1. Bankası olan ve 74 ülkede etkinlik yayınlayan BNP Paribas ile ortaklık anlaşması imzalamıştır. Bu konsorsiyum; Türk finans sektörünün saygın ve güçlü markalarından önde gelen TEB ile uluslararası bir marka olan BNP Paribas’ın güç ve deneyimlerini birleştirmiştir. Bu ortaklık anlaşması ile BNP Paribas, halen faaliyet yayınlayan; TEB Yatırım, BNP Paribas Leasing, TEB Faktoring, TEB Portföy Yönetimi ve TEB Kosova’da hisse sahibi olmuştur.

BNP Paribas, mevcut internasyonal erişim ağı ile Avrupa’nın lider bir bankasıdır. BNP Paribas, Perakende Bankacılığın yanında Varlık Yönetimi, Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı ve Uluslararası Perakende Bankacılık alanlarında da mühim bir rol oynamaktadır. 
TEB ve BNP Paribas işbirliğinin hedefi, fazlaca daha kuvvetli bir Türk bankasının ortaya çıkmasının yanı sıra BNP Paribas’ın internasyonal bilgi birikimi, hizmet ve ürünlerini oldukca daha geniş satın alan kitlelerine ulaştırmak ve TEB markasına uluslararası bir açılım sağlamaktır. 
BNP Paribas ile güç birliğinin ve TEB’in dünyaya açılmasının önemli bir göstergesi olarak TEB, BNP Paribas’ın 60 ülkede ve 100’den fazla noktada kurulu olan Trade Center’lar (ticaret merkezleri) ağına dahil olmuştur. Türkiye’de İstanbul, İzmir ve Adana’da oluşturulan Trade Center’lar, dış tecim konusunda danışmanlık ve bankacılık desteği vermekte ve müşterilerine internasyonal bir açılım sağlamaktadır. Ayrıca, bu ortaklık ile TEB, Türk müteşebbislerin yoğun olarak faaliyet gösterdiği ve BNP Paribas’ın güçlü olduğu ülkelerde Türk Masaları kurmaya başlamıştır.

TEB, BNP Paribas ile gerçekleştirilen ortaklığın ardından, kurumsal, ticari ve hususi bankacılık alanlarındaki uzmanlığını bireysel bankacılık, işletme bankacılığı ve KOBİ Bankacılığı alanlarına da taşımıştır.

PozisyonİlBaşvuru Bağlantısı
Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisiİstanbul TümüBaşvur
Bölge Satış TemsilcisiAnkaraBaşvur
Çağrı Merkezi Müşteri TemsilcisiAntalyaBaşvur
Çağrı Merkezi Müşteri TemsilcisiEskişehirBaşvur
Kartlı Ürünler Takas Yöneticisiİstanbul AsyaBaşvur

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*