İŞKUR Çağrı Merkezi Temsilcisi İş Başvuru Formu ve İş İlanı

Evden home office olarak çalışabileceğiniz 856 Kişilik İş İlanı İŞKUR’da! Çağrı Merkezi Personeli Alınacaktır.

Koronavirüs salgını kapsamında çoğu firma çalışanlarını evde çalışma sistemine yönlendirdi. Çeşitli meslek gruplarında çalışanlarını evde çalıştıran firmalar bu alanda yeni iş ilanları da yayımlaya devam ediyorlar.

Bu kapsamda evden çalışmaya en uygun kadrolardan birisi olan Çağrı Merkezi Personeli için de çok sayıda kontenjanda iş ilanı bulunuyor. Kamu Gündemi olarak bu kadroda Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan ilanları derledik.

ÇAĞRI MERKEZİ KADROLARINA PERSONEL ALIMLARI 

Çağrı merkezi personelleri pandemi döneminde en kolay şekilde evden çalışan meslek gruplarından biri oldu. Özellikle firmaların, bankaların, ve kurumların şubelerinin kapalı olduğu dönemlerde çağrı merkezi personelleri başrolde yer aldılar.

Halen oldukça aranan meslek gruplarından biri olan çağrı merkezi personelleri için İŞKUR’dan 800’den fazla ilan bulunuyor.

Aralarında bankalarında yer aldığı çeşitli firmalar İŞKUR üzerinden ilan ettikleri duyurular ile personel alımları yapacaklarını ilan ettiler. İlanlar arasında ayrıca bu alanda takım lideri ve diğer yönetici kadroları için de duyurular bulunuyor.

Kadro ve Kontenjan Rakamları:

Türkiye İş Kurumu üzerinden çağrı merkezi kadrosu için toplam 856 iş ilanı bulunuyor. 6 farklı çağrı merkezi kadrosu için ilan edilen alımlarda en fazla alım ilanı ise genel personel statüsünde. İŞKUR’dan ilan edilen açık kadrolar ve kontenjanlar şöyle;

  • Çağrı Karşılama Personeli 3
  • Çağrı Merkezi Elemanı 137
  • Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 703
  • Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi (Banka) 10
  • Çağrı Merkezi Takım Lideri 1
  • Çağrı Merkezi Yöneticisi 2

ÇAĞRI MERKEZİ ALIM İLANI BAŞVURU ŞARTLARI:

Çağrı merkezi personel kadrolarına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken şartlar var. Bu şartlar firmadan firmaya farklılık göstermekle birlikte genel olarak çoğu koşul her ilan için aynı. Başvuru kılavuzlarında yer alan bilgilere göre adaylardan istenilen o şartların bazıları şunlar.

Adayların en az lise mezunu olmaları isteniyor. Duyurulara lise mezunlarının dışında ön lisans ve lisans mezunları da başvuru yapabiliyor. İlanlarda ayrıca adayların vardiyalı çalışma sistemine yatkın olmaları talep ediliyor.

Tüm bunların yanında ayrıca adaylardan “Çağrı Merkezi sektöründe kariyer hedefi olan, İletişimi kuvvetli, İkna yeteneğine sahip, özgüveni ve çalışma disiplini yüksek, Telefonda akıcı ve etkin konuşabilen, diksiyonu düzgün, Kişisel gelişimine önem veren, İş kalitesini ön planda tutarak hedef odaklı çalışabilen” şartları talep ediliyor.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adaylar ilk işlem olarak T.C. numaraları ve şifreleri ile İŞKUR üyelik oturumu açacaklar. Daha sonra aşağıda yer alan bağlantıdan ilanları inceleyecekler. Kendilerine uygun iş ilanı bulan adaylar başvurularını internet üzerinden yapacaklar.

İŞKUR çağrı merkezi iş ilanları için TIKLAYINIZ

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*