İsdemir İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2022

İsdemir_Logo

İsdemir İş Başvuru Formu

İSDEMİR KİMDİR:

İskenderun Demir ve Çelik A.Ş.

OYAK Maden Metalürji şirketlerinden biri olan İsdemir, ülkemizin kuruluş tarihi itibari ile üçüncü, uzun ürün üretim kapasitesine göre en büyük entegre demir ve çelik fabrikası. İsdemir, 2008 yılında devreye aldığı 3,5 milyon ton/yıl sıcak haddeleme kapasitesi ile de Türkiye’nin uzun ve yassı ürün üreten tek entegre tesisi.

İsdemir, 3 Ekim 1970 tarihinde Türkiye’nin güneyinde Akdeniz kıyısında, İskenderun’a 17 km mesafede, Payas (Yakacık) yöresinde kuruldu. Kurulduğu tarihte sosyal tesisleri ile birlikte toplam 16,75 milyon m2 alan (fabrika alanı 6,8 milyon m2) üzerine kuruldu.

1975 yılında 1,1 milyon ton/yıl çelik blum üretim kapasitesi ile işletmeye alınan İsdemir’in üretim kapasitesi, yapılan I. tevsiatla 1985 yılından itibaren 2,2 milyon ton/yıl üretim kapasitesine çıkarıldı.

Uluslararası kalite standartlarında pik, blum, kütük, inşaat çelikleri gibi uzun ürün üretilmesi amacıyla kurulan İsdemir’de kok – sinter – yüksek fırın – çelikhane – sürekli döküm ve sıcak haddeleme prosesleriyle üretim yapılıyor.

Ürünler iç piyasanın yanı sıra başta Güney Avrupa ve Orta Doğu ülkeleri olmak üzere tüm dünya ülkelerine ihraç ediliyor.

İsdemir’de, yapılan Modernizasyon ve Dönüşüm Yatırımları (MDY) ile uzun ürünlerin yanı sıra Ağustos 2008’den itibaren yassı ürün üretimine de başlandı.

Türkiye çelik sektörünün gelişimi açısından hayati önem taşıyan yassı ürün üretim kapasitesinin artırılmasında önemli bir rol oynayan İsdemir’de kütük, kangal, sıcak rulo, slab ve pik demir üretiliyor. Bu ürünlerin yanı sıra kok kömürü, oksijen, azot, argon, amonyum sülfat, granüle cüruf, katran ve benzol gibi yan ürünler de elde ediliyor.

İsdemir hisselerinin tamamı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından, 31 Ocak 2002 tarihli Hisse Devir Sözleşmesi ile, yassı üretime geçilmesine yönelik yatırımların yapılması şartı ile Erdemir’e devredildi. OYAK’ın Erdemir’i satın alması ile birlikte; 27 Şubat 2006 tarihinde İsdemir, OYAK çatısı altında faaliyet göstermeye başladı. Hâlen İsdemir hisselerinin %94,87’si Erdemir’e, %5,13’ü ise diğer sahiplere aittir.

Sürekli gelişmeyi, yeni teknolojiler kullanarak çevreye olan duyarlılığı ile ürün ve hizmetlerde fark yaratmayı ana ilke kabul eden İsdemir’de, 2004 yılı içerisinde başlayan Modernizasyon ve Dönüşüm Yatırımları (MDY) tamamlanarak başlangıçta 2,2 milyon ton/yıl olan sıvı çelik kapasitesi 5,3 milyon ton/yıl seviyesine çıkarıldı. Ayrıca kurulu tesislerinde 3.5 milyon ton /yıl yassı ürün, 0.6 milyon ton / yıl kangal ve 2.5 milyon ton / yıl kütük nihai mamul üretim kapasitesine sahip.

Bugün İsdemir, ülkemizin aynı zamanda yassı ve uzun ürün üretebilen tek entegre yassı çelik üreticisi konumunda buluyor

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Bu ilan, OYAK Maden Metalürji şirketleri seçme ve yerleştirme süreçleri için GENEL BAŞVURU niteliğinde olup, belirli bir pozisyon için yayınlanmamıştır. Bu ilana yapacağınız başvuru, aday veri tabanımıza Bilgi Güvenliği kapsamında kaydedilerek, organizasyonel ihtiyaçlarımız ve ileride oluşabilecek kariyer fırsatları doğrultusunda değerlendirilecektir. Şirketimize, farklı bir platform üzerinden (e-posta ve/veya faks) ayrıca başvuruda bulunmanız gerekmemektedir. Yetkinlikleriniz ve deneyiminizle örtüşen bir kariyer fırsatı oluşması halinde sizinle iletişime geçeceğiz. Göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. 

Aday Kriterleri

Tecrübe:

Tecrübeli ya da tecrübesiz adaylar

Askerlik Durumu:

Yapıldı

Eğitim Seviyesi:

Lise(Mezun), Ön Lisans(Mezun), Üniversite(Mezun), Yüksek Lisans(Öğrenci), Yüksek Lisans(Mezun), Doktora(Öğrenci), Doktora(Mezun)

Pozisyon Bilgileri

Firma Sektörü:

Demir- Çelik

Departman:

İnsan Kaynakları

Çalışma Şekli :

Sürekli / Tam zamanlı

Personel Sayısı:

Belirtilmemiştir

Ülke/Şehir:

9 yorum

  1. 25.07.1983 doğumluyum is deirde çalışmak istiyorum iskenderun ikametkah ful testli kaynakçıyım sertifikalarım war
    kule vinç operator belgem war uygulamalı

  2. 33 yasındayım hatay iskenderunda yaşıyorum endustrı meslek lısesı elektrık bölumu mezunuyum daha sonra mustafa kemal unıversıtesı endustrıyel otomasyon 2 yıllık okudum 2013 de bıtırdım B sınıfı ehlıyetım ve ıngılızce ılk kademe sertıfıkam var ayrıca ozel guvenlık kımlıgım bulunmaktadır kendı bransıma aıt uygun görulen iş beklıyorum ıyı aksamlar tlf no . 0536 4560836

    • 30 yaşındayım motor mezunuyum evliyim ve 3çocuk babasıyım daha önce erg inşaat iş makinesi bakım yaptım bana uygun iş olursa sizinle çalışmak istiyorum tlfn:0544 844 04 80

  3. Payasda oturuyorum vinç sertifikam var kaynak sertifikam var iki yıllık üniversite mezunuyum askerliğimi yedek astsubay olarak yaptım lise ve üniversite stajımı iş Demir de yaptım isdemir de çalışmak istiyorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*