Corning Kablo İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2022

Corning Kablo

169 yıllık yaşamı değiştiren icat geçmişiyle malzeme biliminde dünyanın önde gelen yenilikçilerinden biridir. Corning, endüstrileri dönüştüren ve insanların yaşamlarını iyileştiren kategori belirleyici ürünler geliştirmek için derin üretim ve mühendislik yetenekleriyle birlikte cam bilimi, seramik bilimi ve optik fizikteki benzersiz uzmanlığını uygulamaktadır. Corning, malzeme ve süreç inovasyonunun benzersiz bir kombinasyonu olan Ar-Ge’ye sürekli yatırım ve endüstrilerinde küresel lider olan müşterilerle derin, güvene dayalı ilişkiler yoluyla başarılı olur.

Corning’in yetenekleri çok yönlü ve sinerjiktir; bu, şirketin değişen pazar ihtiyaçlarını karşılamak için gelişmesini sağlarken aynı zamanda müşterilerimizin dinamik endüstrilerde yeni fırsatlar yakalamasına yardımcı olur. Bugün Corning’in pazarları arasında optik iletişim, mobil tüketici elektroniği, ekran, otomotiv ve yaşam bilimleri yer alıyor. Corning’in endüstri lideri ürünleri arasında mobil cihazlar için hasara dayanıklı kapak camı; gelişmiş ekranlar için hassas cam, son teknoloji iletişim ağları için fiber optik, kablosuz teknolojiler ve bağlantı çözümleri; ilaç keşfini ve dağıtımını hızlandırmak için güvenilir ürünler ve arabalar ve kamyonlar için temiz hava teknolojileri.

Eğitim Programları

Yürütülen Eğitim Programlarında personelin;

 • Şirket ihtiyaç ve hedeflerine uygun eğitim ve öğrenimi almaları,
 • Beceri ve tecrübe yönünden gerekli yetkinliklere sahip olmaları,
 • Verimliliklerini ve iş tatminlerini arttırmaları,
 • Bireysel gelişimlerinin takip edilerek kariyer planlamalarına destek olunması,
 • Şirket kültürüne adapte olmaları ve kültürün gelişimine katkıda bulunmaları,
 • Şirket performansını yükseltmeleri ve
 • Sürekli gelişim yolunda ilerlemeleri hedeflenmektedir.

Eğitim İhtiyaçlarının belirlenmesinde şu hususlar dikkate alınır:

 • Şirketin öncelikleri
 • Çalışanların Performans Değerlendirme süreci sırasında belirlenen öğrenme ve gelişim planları
 • Görev Tanımlarında belirlenen uygun eğitim, öğrenim, beceri ve tecrübe kriterleri
 • Yeni proses ve ürün uygulamaları
 • Yönetici ve çalışan talepleri
 • Kalite, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri

Staj Programları

Üniversite, MYO ve Meslek Lisesi öğrencilerine şirket ihtiyaçları ve kanuni düzenlemeler çerçevesinde staj imkânı sağlanır.

Ücret Politikası

Ücret Sistemi; çalışanın bağlı bulunduğu iş ailesine, aldığı sorumluluk ve bulunduğu karar alma düzeyine, ücret araştırmalarına ve Şirket önceliklerine dayanır.

Hedeflerle Yönetim politikası dahilinde değişken gelir olarak, hedeflere ulaşmadaki performansa bağlı ödeme sistemi uygulanmaktadır.

Faaliyet Alanımız

Corning’in telekomünikasyon sektörü alanında faaliyet gösteren şirketlerinden biri olan Corning Cable Systems (CCS), optik şebekelerde uçtan uca yer alan pasif ürünlerin tedarikçisi durumundadır. CCS dünya çapında 20’den fazla lokasyonda, yaklaşık 13.000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir.

Türkiye’de 2000 yılından beri Corning Kablo ve Sistemleri Ltd. Şti. (CKS) olarak faaliyet gösteren CCS’in Gebze fabrikasında fiber optik kablo üretimi ve ek kutusu montajı yapılmaktadır.

Türkiye’de, Türk Telekom ve Türk Silahlı Kuvvetleri gibi kuruluşların hem kablo hem de donanım içeren projelerinin en büyük tedarikçilerinden biri olan CKS, aynı zamanda çevre ülkelerdeki birçok özel ve kamu telekom operatörünün de önemli tedarikçileri arasındadır.

Bugüne kadar kablo ve donanım ihraç edilen ülkeler arasında Kazakistan, Azerbeycan, Gürcistan, Irak, Ürdün, Suudi Arabistan, Pakistan, BAE, Bosna-Hersek, Arnavutluk, Sırbistan, Romanya, Bulgaristan, İspanya, Fransa, Avusturya ve İsrail bulunmaktadır.

Açık Pozisyonlar

PozisyonLokasyon
Planning EngineerKocaeli
IT Desktop Support AnalystKocaeli
Process EngineerKocaeli

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*