Boyner İş İlanları ve İş Başvuru Formu

Boyner Grup;

Boyner Grup, bünyesinde bulunan 7 öbek firması, 500’den fazla mağazası, 8 e-ticaret sitesi, mobil uygulamaları ve 10.000’i aşkın mensubuyla Türkiye’nin halka açık en büyük gıda ve elektronik dışı perakende grubu… Çok kattan oluşan mağazacılıktan lüks butiklere, e-ticaretten mobil uygulamalara uzanan farklı perakende formatlarında hizmet veren Boyner Grup, milyonlarca müşterisinin koşulsuz mutluluğu için eşi olmayan bir alışveriş deneyimi sunuyor; Türkiye’ye kazandırdığı “ilk”lerle perakendeye doğrultu veriyor. Türkiye’nin önder moda perakende grubu olarak, mağazalardan ekranlara kadar müşteriyle temas etmiş olduğu bütün kanallarda alışveriş deneyimini dönüştürüyor. Boyner Grup şirketleri, 65 senelik deneyimin getirdiği perakende ve mağazacılık birikimini en yeni teknolojilerle ve inovatif dijital servislerle birleştirerek müşterilerine eşi olmayan alışveriş deneyimleri yaşatmayı amaçlıyor.

BİR BAKIŞTA BOYNER BÜYÜK MAĞAZACILIK

Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. (“Boyner”) Türkiye’de gıda dışı perakende sektörünün önde gelen gruplarından Boyner Grup’un bir üyesi olarak 1981 senesinde faaliyete başladı. İlk Boyner Mağazası, o zamanki adı olan “Çarşı” tabelası altında Bakırköy’de açıldı.

Ardından Ankara’da Kızılay’da ve İstanbul Sultan Hamam’da iki mağaza açıldı. Bu dönemde Çarşı Mağazaları tek markalı tenzilat mağazası olarak çalıştı ve kaliteli ürünleri hesaplı fiyatlarla müşterilerine sundu.

1985 yılı ile beraber Çarşı Mağazaları hizmet verdiği satın alan kitlesini büyük mağazacılık anlayışına müsait yeniliklerle karşılamaya başladı. Bu anlayışın ilk ürünü olan Altimod markalı mamulleri 1985 yılından itibaren mağazalarda satın alan ile buluştu ve oldukça beğenildi. Çarşı’nın o günlerdeki hizmet anlayışı müşterilerin isteklerini karşılarken alan kişi lehine ek değer yaratmak olarak tanımlandı. Müşteri mutluluğunu hedef alan bu anlak, 1989 yılında Türk perakendecilik sektöründe bir inkilap niteliği taşıyan Çarşı Kredi Kartı’nın doğmasına yol açtı.

Kilometre Taşları

1981 – İlk Çarşı Mağazası İstanbul Bakırköy’de açıldı.

1989 – Çarşı Kredi Kartı’nın lansmanı yapılmış oldu.

1990 – İlk Çok Katlı Mağaza, Maslak Mağazası, açıldı.

1992 – Karat Mağazacılık A.Ş.’nin kuruluşu ile Çarşı Mağazaları ayrı bir tüzel kişilik kazandı.

1996 – Karat Mağazacılık A.Ş., Çarşı Büyük Mağazacılık A.Ş.’ye dönüştü ve %15’lik ilk halka arz gerçekleştirildi.

1998 – %15’lik ikinci halka arz gerçekleştirildi. 4 yeni mağaza açılarak gelişme ve genişlemeye hız verildi.

2004 – Çarşı’dan Boyner’e Değişim Programı hayata geçirildi.

2006 – %9,9’sevinç üçüncü halka arz gerçekleştirildi.

2007 – Fennella S.A.R.L (Citi Venture Capital International, CVCI) ile %30,05 oranında ortaklık gerçekleştirildi.

2010 – Yıllık 500 milyon TL net satış rakamına ulaşıldı.

2011 – Çarşı Mağazaları tekrar müşterileriyle buluştu.

2012 – YKM A.Ş. Ve YKM Pazarlama A.Ş.’nin oy çokluğu hisseleri satın alındı.

2013 – YKM A.Ş. Ve YKM Pazarlama A.Ş.’nin kalan kontrol gücü olmayan payların hisseleri de satın alındı.

Şirket’in CVCI’daki %30,05 hissesi Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş. Tarafından satın alındı. Eylül ayında yapılan çağrı kararı, Halka açık olan hisse payı %4’ün altına düştü. .

2014 – Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş., YKM A.Ş. Ve YKM Pazarlama A.Ş. Ile devir alma sureti ile birleşerek, 3 firma tek bir tüzel kişilik altında toplandı.

2015 – Boyner Büyük Mağazacılık, yıl arasında ana ortağı Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş.’nin hâkim ortak konumuna gelmesi sonrasında Borsa İstanbul kotundan çıkma kararı aldı.

2015 Boyner logosu yenilendi.

2016 Boyner Büyük Mağazacılık, Borsa İstanbul kotundan çıktı.

2017 Daha sıcak ve konforlu bir alışveriş deneyimi sunan yeni nesil mağaza konseptine geçildi.

2018 Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafınca düzenlenen “AVM’lerde En Beğenilen ve Tercih Edilen Perakende Markaları” araştırmasında ”Anchor Mağaza” ödülüne layık görüldü.

2018 Dünyanın en oldukca sevilen ve tercih edilen genç giyim markalarından Aéropostale Türkiye’de tekrar, sadece Boyner mağazalarında satışa sunulmaya başlandı.

Açık Pozisyonlar;

PozisyonİlBaşvuru Bağlantısı
Fotoğrafçı İstanbul Avrupa Başvur
Grafik Tasarımcı İstanbul Avrupa Başvur
Ürün Operasyon Yetkilisi İstanbul Avrupa Başvur
Online Satış Planlama İstanbul Avrupa Başvur
Stok ve Stok Planlama Yöneticisiİstanbul Avrupa Başvur

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*