Aydın Büyükşehir Belediyesi İş İlanları ve İş Başvuru Formu 2023

Aydın Büyük Şehir Belediyesi Personel Hakları

Aydın Belediyesi Personel Alımı haberlerini takip etmek, Aydın iş ilanlarını incelemek ve anında haberdar olmak için takipte kalın. Aydın, tarihi açıdan büyük bir önem taşımaktadır. İl olarak gelişmesini sürdürdüğü için gerek bölgenin gerekse burada yaşayan vatandaşların yeni gereksinimleri oluşmaktadır. Aydın Belediyesi bunları cevaplayabilmek için proje ve hizmetler sunmaktadır.

Aydın Belediyesi Hakkında

Aydın Belediyesi Aydın il sınırlarının belediye işlerini yürüten devlet kuruluşudur. Aydın Belediyesinin mevcut belediye başkanı’ Özlem Çerçioğlu‘dur.

Aydın Nüfus Yoğunluğu

Yüzölçümü 7.943 km2 olan Aydın ilinde kilometrekareye 143 insan düşmektedir. Aydın nüfus yoğunluğu 143/km2‘dir.

Aydın 2022 nüfusu, tahmini verilere göre 1.145.371.
Bu nüfus verisi, eski yıllardaki nüfus artış hızlarına göre tahmini hesaplanmıştır. Aydın 2022 resmi nüfus bilgileri 2022 yılının başında açıklanacaktır.

Aydın Belediyesi Personel Çalışma Ortamı

Aydın Belediyesi, Aydın ilinin merkezinde yer almakta ve merkezi konumu sayesinde belediye personellerine kolaylık sağlamaktadır. Aydın ilinin çok büyük olmaması nedeniyle ulaşım belediye binasına oldukça kolaydır ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Aydın Belediyesi Çalışma Koşulları

Hak-İş sendikası ile Aydın Belediyesi Personel Limited Şirketi arasında toplu iş sözleşmesi imzalanmış ve bu sözleşme sonrası belediye personelleri birçok yan hakkı kazanmıştır.

Aydın Belediyesi Personel Sendikal Hakları

Aydın Belediyesi sendikal haklar şunlardır;

  • Aydın Belediyesi personellerinin ücretlerine birinci yıl ilk altı ay %25, ikinci altı ay %5, ikinci yıl ilk altı ay %5, ikinci altı ay %5, üçüncü yıl ise 9 ay için %6 zam yapıldı. 
  • Personellerin sosyal haklarda %100’e varan iyileştirme sağlandı
  • Aydın Belediyesi personel şirketinde çalışan işçilere 55 yevmiye tutarındaki ikramiyesi yapılan ek protokolde 60 yevmiye olarak belirlendi.
  • Birinci yıl 5+5 ikinci yılda 5+6 olmak üzere maaş zammı

Aydın’ın ilçeleri

Bozdoğan
Buharkent (Çubukdağı)
Çine Didim (Yenihisar)
Germencik
İncirliova
Karacasu
Karpuzlu
Koçarlı
Köşk
Kuşadası
Kuyucak
Nazilli
Söke
Sultanhisar
Yenipazar

Daha fazla Aydın iş ilanı için Tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*